ТОП-10 ідей UI дизайну мобільних додатків у 2022

Більшість користувачів оцінюють програму в першу чергу на його зовнішній вигляд. Зробити ваш продукт більш привабливим і сучасним для клієнта допоможе грамотна робота з дизайном інтерфейсу користувача.

Величезна частина цього процесу надається вивченню дизайн-трендів. Ваше завдання відслідковувати появу нових тенденцій та використовувати ідеї, які, як ви вважаєте, покращать дизайн вашої програми.

Більшість концепцій користуються популярністю досить недовгий час. Дизайн тренди швидко себе зживають, тому загострювати увагу на кожному, а тим більше застосовувати їх усі не зовсім раціонально. Використовуйте лише те, що буде корисно вашому продукту, орієнтуючись на його призначення та сферу застосування.

10 трендів мобільного дизайну 2022

Ми зібрали топ 10 трендів UI мобільних додатків, які обіцяють бути популярними у 2022 році. Ви маєте час вивчити нові концепції, протестувати їх і зрозуміти, що з цього допоможе покращити ваш продукт:

  • Анімація
  • Жести замість кнопок
  • У стилі 90-х
  • Глибина у графіку
  • Темний режим
  • Друкарня
  • AR та VR
  • Градієнти та прозорі елементи
  • Комфортний візуальний контент та мінімалізм
  • Абстрактне мистецтво

Отже, нижче ми розглянь кожен із трендів докладніше.

Анімація

Відеоконтент останніми роками випереджає за популярністю статичну графіку. Порахувати тільки скільки часу кожен з нас проводить за переглядом TikTok, YouTube та інших платформ.

Причина цього досить очевидна. Відеоконтент та анімація більш цікаві та інтерактивні. На відміну від плоских картинок з довгими описами, анімація дозволяє утримати увагу користувача та робить дизайн привабливішим.

За допомогою анімації можна виділити важливі речі та розставити акценти. Наприклад, ви можете анімувати кнопки, іконки, переходи, щоб зробити взаємодію користувача з програмою краще, простіше і зрозуміліше.

Анімація допоможе підкреслити унікальність продукту, підвищити конверсії та продажі.

Ідіть далі і попрацюйте з складнішою анімацією: використовуйте цікаві переходи, і урізноманітнюйте підхід до анімації в цілому. На щастя, напрямок дуже розвинений, і ви зможете знайти справжнього професіонала.

Джерело: Dribbble

Жести замість кнопок

Жести та скидання екрана – це те, що відрізняє мобільні пристрої від комп’ютерів та робить їх більш доступними. Клікати і натискати кнопки, звичайно, зручно, але скидатися пальцем швидше, так, і просто набагато веселіше.

Ми щодня витрачаємо годинник, переглядаючи та прогортаючи десятки додатків, скролимо по екрану та скидаємо елементи. Будь-яка дія дорівнює легкому торканню одного пальця.

Саме тому жести стали одним із пріоритетів для розробників. Багато творців програм зовсім відмовилися від використання кнопок. Кнопки створюють безлад та займають занадто багато місця на екрані. Жести і свайпінг допомагають спростити інтерфейс мобільних додатків. А якщо до них ви додасте анімацію з попереднього пункту, програма заграє новими фарбами.

Яскравий приклад — книжкові програми, вони зазвичай використовують анімацію, щоб перегортати сторінки.

Джерело: Dribbble

У стилі 90-х

Стилістика 90-х за останній рік пробралася у всі сфери, навіть торкнулася дизайну мобільних додатків. Якщо спочатку з’являлися прості речі на кшталт ретрофільтрів у додатках для фоторедагування, сьогодні такі елементи присутні в інтерфейсах багатьох digital-продуктів.

Дизайнери використовують ретро шрифти та зображення, в іграх спостерігається знайома графіка із популярних приставок 90-х. У старшого покоління це викликає ностальгію, а молодь цікавиться всім вінтажним.

Навряд чи цей тренд підійде будь-якому продукту, але якщо у вашому додатку доречне використання ретро-стилю, обов’язково поекспериментуйте.

Джерело: Dribbble

Глибина у графіку

Пласка і статична графіка може бути більш зрозумілою, поки не набридне користувачам. Людям подобається бачити живіший контент.

Тіні та шари у графіку надають їм 3D-ефект, створюють об’єм та глибину, тому люди можуть насолоджуватися більш реалістичними зображеннями.

Цей тренд можна використовувати стосовно будь-яких елементів, створюючи ієрархію об’єктів на екрані і допомагаючи користувачеві легше орієнтуватися в програмі.

Джерело: Dribbble

Темний режим

Темний режим (dark mode, нічний режим) – одна з найпопулярніших тенденцій дизайну, що вже широко використовується.

Розробники надають можливість перемикання між стандартним режимом та темним режимом у програмах. Так, користувачі можуть вибирати те, що їм більше подобається.

Dark mode забарвлює фон у чорний/темний колір та робить шрифти та інші елементи навпаки світлими/білими.

Темний режим вже давно доступний у найпопулярніших програмах, наприклад, у Facebook. Перемикання в dark mode допомагає людям знизити навантаження на очі та зручніше орієнтуватися.

Джерело: Dribbble

Типографіка

Вибір правильного шрифту – шалено важливий пункт у дизайні мобільних додатків. Люди зазвичай сканують контент в інтернеті, не враховуючи полотна тексту. Тому варто використовувати шрифт, який акцентуватиме увагу.

Дизайнери стали сміливішими і почали використовувати незвичайні шрифти, виходячи за рамки звичного. Текст більше не виглядає таким нудним і не втрачається на другому плані поряд з іншими елементами. Його завдання тепер зробити дизайн яскравішим і оригінальнішим.

Правильно підібрані шрифти допоможуть:

  • задати тон та настрій;
  • підняти впізнаваність бренду;
  • покращити візуальний контент;
  • покращити читаність.

Проте варто враховувати, що такі рішення підійдуть далеко не кожному продукту. Спочатку визначте функцію, яку несе текст у вашій програмі. Якщо це виключно додатковий та інформаційний ресурс, а фокус перекладається на графіку, не варто експериментувати з десятками видів шрифтів. А ось, наприклад, в онлайн-журналі можна пограти з форматами, зробивши верстку цікавішою.

Джерело: Dribbble

AR та VR

Віртуальна реальність і доповнена реальність надають вам неймовірну можливість поринути в інший світ у своєму мобільному пристрої. Тренд став популярним особливо під час карантину, коли люди, які сидять у своїх будинках, шукали альтернативу своїм звичним захопленням.

Наступного року ця чарівна тенденція лише розвиватиметься далі. Особливість полягає в тому, що інтерфейс програми змушує відчувати, ніби ви знаходитесь всередині програми. Ключ до цього ефекту – цікаві елементи дизайну та гейміфікація.

Ви пам’ятаєте ті фільтри з Instagram, які дозволили нам розміщувати різних персонажів у будь-якому місці, просто через програму та камеру? Тоді ви знаєте, як це цікаво і цікаво. Більше того, це може бути не лише весело, а й ефективно. Наприклад, IKEA використовувала AR, щоб показати, як меблі будуть виглядати у різних місцях у вашій квартирі.

Джерело: IKEA Place

Градієнти та прозорі елементи

Дизайнери зазвичай використовують градієнти для кнопок та фону додатків. Градієнти виділяють важливі частини програми та змушують людей зосередитись на конкретних аспектах.

Прозорі елементи демонструють глибину та привертають увагу до певних частин, роблячи дизайн більш зрозумілим та привабливим.

Ви можете використовувати перехід від світлої теми до темної, поділивши екран на дві логічні частини. Або застосувати градієнт до кнопок, щоб вони гармонійно виділялися на екрані.

Говорячи про прозорі елементи, неможливо оминути поняття “глассморфізм” або “скломорфізм”. Ідея глассморфізму полягає у пом’якшенні контрасту між світлими та темними об’єктами. Концепція дизайну використовує напівпрозорі фони з розмиттям, що нагадують поверхню матового скла.

Основні характеристики глассморфізму:

  • прозорість та розмиття фону;
  • тонка світла межа на напівпрозорих об’єктах;
  • багатошаровість;
  • яскраві кольори.

Джерело: Dribbble

Комфортний візуальний контент та мінімалізм

Дизайн мобільних додатків не повинен бути просто красивим, він має бути зручним та легким для сприйняття.

Протягом дня ми прикуті до своїх екранів і надвечір відчуваємо втому і напругу. Щоб зменшити цей негативний ефект, розробники програм створюють дизайн, який буде зручний для нас.

Концепція комфортного візуального дизайну полягає у використанні природних кольорів, заспокійливих зображень та простих темплейтів. Ці техніки зазвичай можна знайти у програмах для медитації. Вони включають живі фотографії природи в спокійних тонах і світлі елементи з простою структурою.

Користувачам подобається чіткий лаконічний дизайн. Мінімалізм спрощує розуміння контенту та взаємодію з додатком, виводячи функціональність на перший план.

Джерело: Dribbble

Абстрактне мистецтво

Після обговорення простих візуалів і реальних фотографій абстрактне мистецтво може здатися суперечливим. Однак цей метод широко використовується у мобільній індустрії.

Чому? Абстрактні зображення та геометричне мистецтво виглядають дуже художньо у мобільних додатках. Вони привертають увагу кольорами та формами, при цьому не відволікають користувача від функціональності програми та створюють оригінальний дизайн. Це найпростіший спосіб привернути увагу клієнтів.

Джерело: Dribble

Чому слідувати під час розробки дизайну додатків та де знайти ідеї?

Впровадження всіх основних тенденцій дизайну не зробить вашу програму ідеальним. Крім цього, спробуйте використовувати стандартні техніки, які допоможуть створити якісний дизайн.

  • Вивчайте чужі роботи. Проаналізуйте провідні мобільні інтерфейси, оцініть їх плюси та мінуси. Навчайтеся на їхньому досвіді, і запозичуйте ідеї з розумом.
  • Зробіть програму інтуїтивно зрозумілою. Використовуйте згадані концепції, щоб створити програму зі зручним та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Чи це 3D-ефекти, анімація або VR, переконайтеся, що це тільки спрощує програму і робить його зручним у використанні.
  • Використовуйте стандартну навігацію. Не заповнюйте меню безліччю кнопок. Залиште тільки найнеобхідніше. Пам’ятайте, що кнопки відволікають та займають багато місця на екрані.
  • Використовуйте привабливі зображення. Ми перерахували багато варіантів, як створити гарне зображення. Абстракціонізм, ілюстрація, реальні фото все може допомогти привернути увагу користувача.

Де знайти натхнення?

В інтернеті є безліч різноманітних добірок. Однак, замість того, щоб просто шукати, переходьте безпосередньо на веб-сайти компаній, пов’язаних із галуззю мобільного дизайну. Як професіонали вони можуть поділитися відмінними ідеями. Наприклад, агентство з дизайну програм Shakuro зазвичай публікує якісні статті про тенденції в дизайні.

Щоб знайти більше ідей, спробуйте скористатися сайтом Awwwards, де зібрано колекцію з тисяч дизайнів, представлених творцями з усього світу; або Mobbin — Pinterest у світі мобільних програм, бібліотека з 50 000+ скріншотів.

Надихайтеся, але не слідуйте сліпо всім дизайн-трендам. Одне рішення підійде до вашого проекту, інше може його зруйнувати. Будьте в курсі сучасних ідей та концепцій, щоб підтримувати відповідність проекту новим віянням, проводьте аналіз ринку та використовуйте те, що вдосконалить ваш продукт.

Posted in Design
en_USEN